Opis atrakcji
Wymagany czas to około 30 minut.
Wymagany czas to około 30 minut.

Bulwar z zabytkową estakadą

Bulwar Nadwarciański jest zlokalizowany na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, i jest jednym z ciekawszych, a także nietypowych miejsc w Polsce.

Nietypowego wyglądu Bulwarowi Nadwarciańskiemu nadaje zabytkowa i najdłuższa w Polsce estakada kolejowa mająca już ponad 100 lat. Tuż pod nią, znajdziemy wkomponowane w konstrukcję restauracje. W sezonie letnim restauracje udostępniają tutaj ogródki, co dodaje miejscu uroku.

Bulwar Nadwarciański to świetne miejsce na romantyczny spacer, zwłaszcza wieczorem, spotkanie z przyjaciółmi, a także rodzinne wyjście. Nie zabraknie tu licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. placu zabaw, woliery dla ptaków czy zegara słonecznego.

Od 2019 r. na bulwarze funkcjonuje ścieżka rowerowo-piesza, na końcu której znajdziemy infrastrukturę rekreacyjną, m.in. wiatę, polanę rowerową oraz punkt widokowy na miasto.

Może ci się to przydać: noclegi Gorzów Wielkopolski
Mapa
mapa turystyczna (GPS 52.72843, 15.2363)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Bulwar Nadwarciański

0.3 km
Dominanta
Wieże i punkty widokowe
Dominanta — kontrowersyjny symbol Gorzowa Wielkopolskiego. Wieża ma 20 metrów wysokości i znajduje się na rondzie św. Jerzego, w sąsiedztwie mostu Staromiejskiego na Za...
Gorzów Wielkopolski
10.9 km
Muzeum Grodu Santok
Muzea i historia

Muzeum Grodu Santok się składa z dwóch części. Ekspozycja zabytków archeologicznych znajduje się w budynku przy starej przeprawie przez Wartę, przez którą wiódł szlak han...

Wieś Santok