Tradycje ludowe w dawnym szpitalu
Szpitalik-Muzeum Ziemi Puckiej to miejsce, w którym nie znajdziemy eksponatów związanych ze szpitalnictwem, jak mogłaby wskazywać nazwa, ale warto tu zajrzeć i zwiedzić wystawę etnograficzną.
Nazwa obiektu pochodzi od pierwotnego przeznaczenia budynku. Jego historia sięga XIV w. i znajdowały się tutaj m.in. szpital dla zakaźnie chorych oraz przytułek dla ubogich.
Dziś w Szpitaliku – Muzeum Ziemi Puckiej umieszczono interesującą ekspozycję, na której zobaczymy *rekonstrukcję sieni, białej izby oraz kuchni z tradycyjnej chłopskiej chaty. *
W muzeum nie zabraknie nawiązań do tradycji rzemieślniczych. Zwiedzający mają okazję zobaczyć, jak dawniej wyglądały warsztaty rzemieślnicze m.in. krawiecki, tkacki czy szewski.
Do dawnej funkcji obiektu nawiązuje wystawa o medycynie ludowej „Starość, Boleźń, Chromota”, a także ekspozycje poświęcone dziejom medycyny i lecznictwa w Pucku i na Kaszubach Północnych.
Ważnym elementem, który dopełnia całość, jest wystawa wytworów kultury ludowej z regionu oraz prezentacja walorów związanych z kulturą kaszubską.
Może ci się to przydać: noclegi Puck