Krakowski szlak pamięci
Getto – Szlak pamięci 1941–1943 to miejsce, które upamiętnia tragiczne losy Żydów, którzy mieszkali niegdyś w gettcie na terenie Starego Pogórza.
Szlak pamięci obejmuje 7 ulic na Starym Podgórzu w Krakowie. To właśnie w tej dzielnicy, w czasie II wojny światowej, mieszkało około 18 tysięcy Żydów z Krakowa i okolic.
Dzięki tablicom informacyjnym, które znajdują się na każdym etapie wycieczki, dowiemy się, gdzie znajdowały się poszczególne elementy getta, np. brama, Rada Żydowska, Dom Starców Żydowskich, Szpital Zakaźny czy Stowarzyszenie Talmud.
Na tablicach znajdują się informacje w języku polskim, hebrajskim oraz angielskim. Na każdej z nich jest umieszczona również mapa, która pokazuje, w którym miejscu jesteśmy i gdzie mamy się udać.
Trasa Getto-Szlak pamięci 1941-1943 rozpoczyna się przy kamienicy na Rynku Podgórskim 1 i wiedzie kolejno przez ulice: Dąbrówki 4/Janowa Wola 13, Józefińską 10/12, Józefińską 14/Węgierską 18, Józefińską 18, Limanowskiego 15 a. Koniec trasy znajduje się na ul. Rękawka 30.
Może ci się to przydać: noclegi KrakówKopiec na cześć legendarnego Kraka
Kopiec Krakusa, zwany również Kopcem Kraka, jest jednym z kluczowych elementów krajobrazu Krakowa. Znajduje się na prawym brzegu Wisły...
Kładka zakochanych
Kładka pieszo-rowerowa Ojca Bernatka w Krakowie to miejsce o wyjątkowym charakterze, stanowiące ciekawy element krajobrazu krakowskiego Podgórza. Pows...