Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Jezioro Domowe Duże - znane również jako jezioro Długie - znajduje się w województwie warmińsko - mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w mieście Szczytno. Położone jest na granicy Równiny Mazurskiej i Pojezierza Mrągowskiego.

Jezioro jest miejscem chętnie odwiedzanym zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Przy samych murach zamkowych utworzono plażę miejską, ale wody nie nadają się do kąpieli. Przygotowano zatem infrastrukturę do gry w siatkówkę plażową, pomyślano także o placu zabaw dla dzieci oraz zbudowano molo idealne na spacery.

Wokół jeziora biegnie także trasa spacerowo - rowerowa o dużych walorach przyrodniczych. Jej długość wynosi około 5 km. Dodatkową atrakcją trasy jest Chata Mazurska umiejscowiona w trakcie szlaku przy ulicy Bartna Strona. Dla osób spragnionych większej aktywności przygotowano wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Może ci się to przydać: noclegi Szczytno
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.5669, 20.98833)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Jezioro Domowe Duże

0.1 km
Ruiny zamku w Szczytnie
Ruiny

Miejsce rozsławione przez samego Henryka Sienkiewicza w jego „Krzyżakach”. Gdy przyjedziesz do Szczytna i znajdziesz się między dwoma jeziorami - Małym i Dużym - staniesz...

Szczytno