Opis atrakcji
Wymagany czas to około 30 minut.
Wymagany czas to około 30 minut.

Jezioro Zamkowe położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, w mieście Wałcz. Jego północna część wcina się w miejską zabudowę. Ma ono wydłużony kształt i wyrównaną linię brzegową.

Na północnym brzegu jeziora znajduje się przystań żeglarska. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez wędkarzy, gdyż jezioro jest systematycznie zarybiane od 2003 roku. Można w nim złowić szczupaki, leszcze, karpie, węgorze, liny. Gospodarzem zbiornika jest Polski Związek Wędkarzy. Przy jeziorze funkcjonuje również plaża i kąpielisko.

Nazwa jeziora pochodzi od warowni zamku, która znajdowała się przy cyplu, który wcina się w miasto. Nie mniej jednak nie jest pewne, czy dokładnie w tym miejscu usytuowany był zamek, a na ilę są to jedynie domysły.

Może ci się to przydać: noclegi Wałcz
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.2704, 16.47044)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Jezioro Zamkowe

0.1 km
Muzeum Ziemi Wałeckiej
Muzea i historia
Histroia Ziemi Wałeckiej Muzeum Ziemi Wałeckiej jest zlokalizowane w Wałczu, w pięknym neoklasycystycznym dworku z przełomu XVIII i XIX w. Ekspozycje zgromadzone w obiek...
Wałcz
0.9 km
Jezioro Raduń
Kąpanie
Jezioro Raduń znajduje się w województwie zachodniopomorskim w mieście Wałcz, które zlokalizowane jest na Pojezierzu Wałeckim. Nad tym jeziorem znajduje się jedyny w Pols...
Wałcz