Lubelska Trasa Podziemna znajduje się pod rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Powstała na skutek połączenia kilkunastu staromiejskich piwnic z okresu świetności Lublina, czyli z około XVI wieku.
Spacer staromiejskimi piwnicami to niezapomniana wędrówka w czasie, która uchyla rąbek przeszłości miasta. Jest to trasa edukacyjno - turystyczna, nie zabraknie więc po drodze wielu makiet pokazujących styl osadnictwa charakterystycznego dla różnych okresów. Ekspozycje i makiety to nie wszystko. Na szczególną uwagę zasługuje wizualizacja Wielkiego Pożaru, który miał miejsce w 1917 roku w Lublinie. Niezwykłym urozmaiceniem jest również mozliwość zrobienia sobie zdjęcia z postaciami ze znanych lubelskich legend, takich jak "legenda o czarciej łapie", lub "legenda o śnie Leszka Czarnego".
Trasa Podziemna rozpoczyna się w dawnym ratuszu miejskim, natomiast kończy się przy ruinach kościoła farnego. Jej długość to około 300 metrów, a korytarze i sale położone są aż na trzech kondygnacjach o głębokości od 9 do 12 metrów.
Może ci się to przydać: noclegi Lublin