Kontakt
  • Piłsudskiego 7, Kraśnik
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Ułańska historia

Muzeum 24 Pułku Ułanów jest zlokalizowane w Kraśniku, w województwie lubelskim i jest oddziałem Muzeum Narodowego w Lublinie.

W trzech salach ekspozycyjnych umieszczono około 2000 eksponatów i fotografii dokumentujących historię pułku, m.in. mundury z oporządzeniem, rysunki, pamiątki osobiste, odznaczenia, akwarele, obrazy artystów żołnierzy, świeczniki z mszy polowych.

Na terenie muzeum zdeponowano również znaczną część archiwum pułkowego, pieczątki, replikę sztandaru oraz oryginalne mapy sztabowe.

Tutaj prześledzimy również losy żołnierzy, drogę, jaką przebyli oraz miejsca, w których walczyli. Warto pamiętać, że umiejętności 24 Pułku Ułanów szczególnie wyróżniły się w walkach pod Falaise i Chambois.

Muzeum 24 Pułku Ułanów to również miejsce spotkań oraz obchodów ważnych wydarzeń związanych z historią formacji, m.in. „Ogólnopolska Biesiada Ułańska "Przybyli Ułani...".

Może ci się to przydać: noclegi Kraśnik
Mapa
mapa turystyczna (GPS 50.91967, 22.21762)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Muzeum 24 Pułku Ułanów

3.5 km
Zalew Kraśnicki
Kąpanie

Zalew Kraśnicki znajduje się w województwie lubelskim, w Kraśniku. Jest to sztuczny zbiornik wodny, która składa się ze zbiornika wstępnego i głównego - otoczonych wałem....

Kraśnik
6.4 km
MOSiR w Kraśniku
Kąpanie

MOSiR w Kraśniku czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji znajduje się w województwie lubelskim. Ośrodek dysponuje kilkoma obiektami sportowo - rekreacyjnymi, takimi jak:...

Kraśnik
29.2 km
Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim
Muzea i historia

Zapomniana kolej leśna

Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim jest zlokalizowany tuż przy siedzibie Nadleśnictwa Janów Lubelski. Zwiedzający zobaczą tutaj tabor dawnej...

Wieś Janów