Kontakt
  • Romanów, Wieś Sosnówka
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Poznaj pisarza rekordzistę

Muzeum Kraszewskiego w Romanowie znajduje się w zabytkowym dworze, w którym Ignacy Kraszewski spędził dzieciństwo. Później wracał tu już tylko jako gość, a dworek kilkakrotnie pojawiał się w utworach pisarza.

W Muzeum Kraszewskiego umieszczono ekspozycję przedstawiającą jego życiorys oraz twórczość. Warto wiedzieć, że Ignacy Józef Kraszewski do dziś pozostaje niedościgniony w ilości napisanych książek. Co ciekawe, oprócz pisania powieści malował, pisał wiersze oraz interesował się m.in. muzyką, historią czy archeologią.

Wśród przedmiotów związanych z pisarzem znajdziemy tutaj m.in. porcelanową zabawkę z dzieciństwa, niemalże wszystkie wydania jego dzieł, rękopisy, akwarele, rysunki oraz pamiątki i dokumenty rodzinne.

Wokół dworu znajduje się park w stylu włoskim z przełomu XVII i XVIII w., a w jego północnej części kaplica dworska, której fundatorką była prababka pisarza. W jednej z alei parku umieszczono także ławeczkę Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Może ci się to przydać: noclegi Wieś Sosnówka (powiat bialski)
Mapa
mapa turystyczna (GPS 51.74019, 23.38974)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Muzeum Kraszewskiego w Romanowie

28.6 km
Jezioro Białe
Kąpanie
Letni kurort na Lubelszczyźnie - Jezioro Białe Jezioro Białe znajduje się we wsi Okuninka, w powiecie włodawskim, na terenie Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, w woje...
Wieś Okuninka