Kontakt
  • ul. Pocztowa 14, Wałcz
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Histroia Ziemi Wałeckiej

Muzeum Ziemi Wałeckiej jest zlokalizowane w Wałczu, w pięknym neoklasycystycznym dworku z przełomu XVIII i XIX w. Ekspozycje zgromadzone w obiekcie przybliżą zwiedzającym dzieje ziemi wałeckiej, w szczególności losy mieszkańców podczas II wojny światowej oraz wydarzenia związane z budową i przełamaniem Wału Pomorskiego.

Wśród eksponatów zwiedzający zobaczą bogatą dokumentację, liczne archiwalia, dokumenty    od pradziejów ziemi wałeckiej do współczesności.

Szczególne miejsce w Muzeum Ziemi Wałeckiej zajmuje wystawa poświęcona działaniom wojennym z czasu II wojny światowej. Zwiedzający prześledzą, jak wyglądała budowa Wału Pomorskiego, w jakim stopniu walki zbrojne zniszczyły miasto, a także poznają powojenne losy kombatantów oraz etapy odbudowy Wałcza.

Muzeum Ziemi Wałeckiej prowadzi także różnorodne warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży, m.in. związane z kulturą ludową regionu, dawnymi rzemiosłami, historią czy legendami. Miejsce jest także centrum życia kulturalnego w mieście. Odbywają się tutaj liczne festyny, wernisaże, prelekcje czy konferencje naukowe.

Może ci się to przydać: noclegi Wałcz
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.27089, 16.47224)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Muzeum Ziemi Wałeckiej

0.1 km
Jezioro Zamkowe
Inne atrakcje
Jezioro Zamkowe położone jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie wałeckim, w mieście Wałcz. Jego północna część wcina się w miejską zabudowę. Ma ono wydłużony ...
Wałcz
1.0 km
Jezioro Raduń
Kąpanie
Jezioro Raduń znajduje się w województwie zachodniopomorskim w mieście Wałcz, które zlokalizowane jest na Pojezierzu Wałeckim. Nad tym jeziorem znajduje się jedyny w Pols...
Wałcz