Kontakt
  • ul. Szpotawska 4, Żagań
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Barokowa perełka w Żaganiu

Pałac Książęcy w Żaganiu, zwany także Rezydencją Książąt Żagańskich oraz Pałacem Lobkowitzów jest zlokalizowany niemalże w samym sercu miasta. Od centrum oddziela go jedynie malowniczy park krajobrazowy nad Bobrem.

Rezydencja Książąt Żagańskich jest uznawana za jeden z najpiękniejszych przykładów budownictwa z czasów baroku. Co ciekawe, obiekt zachował się w całkiem dobrym stanie w porównaniu z podobnymi budowlami.

Pałac został posadowiony w XVII w. w miejscu dawnego zamku piastowskiego, który znajdował się w tym miejscu. Pierwotnie rezydencja miała charakter renesansowy.

Dzisiaj w pałacu znajduje się siedziba Żagańskiego Pałacu Kultury, który organizuje tutaj liczne wydarzenia i inicjatywy kulturalne.

Pałac Książęcy w Żaganiu został również udostępniony do zwiedzania. Bilety wstępu na zwiedzanie indywidualne lub grupowe można kupić w Żagańskim Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się w tzw. Domku Portiera. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Warto pamiętać, że należy zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem z odpowiednim wyprzedzeniem.

Obok pałacu znajduje się, dostępny dla każdego, Park Książęcy, który jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców Żagania i okolic. Niegdyś pełnił rolę ogrodu przypałacowego.

Może ci się to przydać: noclegi Żagań
Mapa
mapa turystyczna (GPS 51.61252, 15.32441)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Pałac Książęcy w Żaganiu

1.5 km
Wieża Bismarcka
Pomniki

Wieża Bismarcka w Żaganiu jest jedną z 17 tego typu budowli na terenie Polski. Wybudowano ją w 1908 roku ku czci Otto von Bismarcka. Ma 22 metry wysokości i dumnie wznosi...

Żagań
12.9 km
Ratusz i Rynek w Żarach
Inne atrakcje

Mały rynek z wielkimi zabytkami

Odwiedzając Żary, nie można zapomnieć o rynku i  zobaczeniu jednego z najstarszych ratuszy w Polsce.

Ratusz wybudowano tutaj w XIV w. Na...

Żary
13.3 km
Wieża widokowa Promnitza
Wieże i punkty widokowe

Wieża Promnitza znajduje się na Gołębim Wzgórzu, w samym sercu Zielonego Lasu. Ma 16 metrów wysokości i stanowi wspaniały punkt widokowy na południową część Wzniesień Żar...

Żary
13.7 km
Zielony Las w Żarach
Turystyka

Żielone Żary

Zielony Las w Żarach to przepiękny teren otaczający miasto, a dodatkowo niezwykły i obfitujący w wiele form krajobrazowych zamkniętych w jednym obiekcie.

...
Żary