Zapomniany pałac w Dębowym Gaju
Odwiedzając okolice Lwówka Śląskiego, warto zajrzeć do miejscowości Dębowy Gaj, w której znajdują się ruiny pałacu z XVIII w., który powstał na ruinach dworu z XVII w.
Pałac wybudowano w stylu barokowym, na planie prostokąta. Co ciekawe, budynek miał 3 kondygnacje.
Niegdyś pałac otaczał park, który dziś jest zapuszczony. Obok pałacu znajdowała się również oficyna, którą przebudowano w XIX w.
Dziś możemy podziwiać jedynie zaniedbane Ruiny Pałacu Dębowy Gaj. Zachowały się jedynie mury nośne oraz elementy okien w kamiennych obramowaniach. Do upadku miejsca przyczyniły się m.in. zniszczenia z II wojny światowej oraz funkcjonowanie w tym miejscu Państwowego Gospodarstwa Rolnego, w którym przechowywano zboże i nawozy.
Zabudowania, które służyły jako budynki pomocnicze pałacu również uległy zniszczeniu. Niestety, budulec wykorzystany do powstania pałacu, został rozkradziony na przestrzeni lat.
Może ci się to przydać: noclegi powiat lwóweckiSzwajcaria Lwówecka to charakterystyczna atrakcja turystyczna znajdująca się w Lwówku Śląskim, na terenie Parku Krajobrazowego Dolina Bobru. Tworzą ją bardzo ciekawe form...
Panieńskie Skałki w Lwówku Śląskim są formacją skalną należącym do obszaru Natura 2000 w województwie dolnośląskim. Wraz z Lwóweckimi Skałami tworzą największy zespół ska...
Magiczny zamek
Zamek Legend Śląskich to miejsce, gdzie niesamowite poznamy niesamowite i ciekawe opowieści związane z karkonoskim Duchem Gór. Niezwykłą atmosferę stwarza...
Nietypowa Arka w Pławnej
Arka Noego w miejscowości Pławna zlokalizowana nieopodal Lwówka Śląskiego, to niezwykłe miejsce nawiązujące stylistyką do biblijnej arki.
Arka...
Co mają ze sobą wspólnego amek, szpital, jednostka wojskowa i kościół baptystów?
Odwiedzając Lwówek Śląski i okolice, warto zobaczyć Zamek w Płakowicach, który jest uważ...
Zamek Wleński jest położony na Górze Zamkowej 383 m n.p.m.!
Obiekt powstał na miejscu istniejącego już grodu drewniano-ziemnego, który w 1108 roku został podniesiony do ...
Ostrzyca to trzeciorzędowy wygasły wulkan tarczowy. Jest również najwyższym wzniesieniem Pogórza Kaczawskiego.
Zbocza w całości porośnięte są lasem mieszanym, natomiast...
"Kargul, podejdź no do płota"
Odwiedzając Lubomierz nie sposób ominąć Muzeum Kargula i Pawlaka związane ze słynną trylogią filmową Sylwestra Chęcińskiego: