Opis atrakcji
Wymagany czas to około 2 godziny.
Wymagany czas to około 2 godziny.

Blisko miasta, z daleka od zgiełku - Schronisko Dębowiec

Schronisko Dębowiec jest usytuowane w Beskidzie Śląskim, w grupie Klimczoka, na Dębowcu. Niegdyś pełniło funkcję górskiego schroniska turystycznego, a obecnie jest restauracją, w której spragniony lub głodny wędrowiec może zatrzymać się na chwilę.

Będąc w schronisku, warto wyjrzeć z tarasu i zobaczyć przepiękną panoramę Bielsko-Białej, Beskidu Małego oraz okolic. Przy obiekcie znajdują się także tor saneczkowy dostępny przez cały rok, wyciąg kanapowy oraz plac dla dzieci.

Mieszkańcy Bielsko-Białej chętnie tu spacerują, a dostępność parkingów, a także komunikacji miejskiej znacznie ułatwia dojazd. Wędrowcy schodzący z wyższych partii beskidzkich szlaków również chętnie tu zaglądają.

Niedaleko Schroniska Dębowiec krzyżują się szlaki: zielony rowerowy oraz niebieski i czerwony piesze, którymi można dotrzeć np. do pobliskiego Szczyrku, do Bielska-Białej i udać się zwiedzanie miasta lub zaplanować trasę śladami pobliskich schronisk PTTK, których w pobliżu jest wiele.

Może ci się to przydać: noclegi Bielsko-Biała
Mapa
mapa turystyczna (GPS 49.77997, 19.01454)
Google mapy (nawigacja)
Małgorzata Jodłoś • lut 2024
„Bardzo przytulne schronisko na klimacie ,pyszna kawa i sernik :)“
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Schronisko Dębowiec

2.0 km
Kozia Góra (683 m n.p.m.)
Turystyka

Kozia Góra zwana również Stefanką ma wysokość 683 m n.p.m. i jest szczytem na terenie Bielska-Białej, a dokładniej Beskidu Śląskiego.

Porośnięta lasami bukowymi góra je...

Bielsko-Biała
2.4 km
Wieża widokowa na Szyndzielnię
Wieże i punkty widokowe

Zbudowana w 2015 roku Wieża widokowa na Szyndzielni stoi przy górnej stacji kolei linowej i stanowi atrakcję kompleksu wypoczynkowo-turystycznego Szyndzielnia.

Wysokość ...

Bielsko-Biała
3.5 km
Lanckorona (751 m n.p.m.)
Turystyka

Lanckorona (751 m n.p.m.) znajduje się w Beskidzie Śląskim. Jest to niewielka zalesiona polana, znajdująca się powyżej wsi Bystra Krakowska.

Biegnie tędy pieszy szlak tu...

Wieś Bystra
3.7 km
Eko Park W Deche
Inne atrakcje

Eko Park W Deche to pierwszy w Polsce w pełni ekologiczny park rozrywki i edukacji. Większość atrakcji na jego terenie jest całkowicie drewniana, a budownictwo w skandyna...

Bielsko-Biała
4.7 km
Dom Tkacza - Muzeum Historyczne
Muzea i historia

Zakamarki tkackiego warsztatu

Dom Tkacza - Muzeum Historyczne jest zlokalizowane w Bielsku-Białej, na terenie Górnego Przedmieścia, które od XV w. było zamieszkane przez...

Bielsko-Biała
4.7 km
Klimczok (1117 m n.p.m.)
Turystyka

Ten szczyt górski ma wysokość 1117 m n.p.m. i jest położony w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Na szczycie znajduje się maszt z antenam...

Szczyrk
5.0 km
Rynek w Bielsku-Białej
Inne atrakcje

Uroczy rynek w małym mieście

Historia Rynku w Bielsku-Białej sięga XIV w., kiedy miasto otrzymało prawa miejskie. Natomiast większość budynków, które możemy podziwiać dz...

Bielsko-Biała
5.1 km
Zamek Książąt Sułkowskich
Zamki, pałace, dworki

Legenda głosi, że w miejscu Zamku Książąt Sułkowskich miał znajdować się gród rozbójników, napadających na podróżujących kupców!

Położony w samym centrum Bielska-Białej ...

Bielsko-Biała