Opis atrakcji

Trasa geoturystyczna "Dawna Kopalnia Babina" prowadzi przez najciekawsze obiekty pogórniczego krajobrazu okolicy Łęknicy. Co ważne, ścieżka o długości 4 km jest częścią parku krajobrazowego "Łuk Mużakowa", który jest absolutnym unikatem przyrodniczym, co udowodnił tytuł Światowego Geoparku UNESCO.

Pogranicze polsko - niemieckie zachwyca bogactwem flory i fauny, wąskimi dolinkami, czy nietypowymi wzniesieniami. Łuk Mużakowa to jedna z nielicznych, a bardzo dobrze zachowanych moren czołowych. Na trasie zobaczysz fantastyczne formy erozyjne, źródła kwaśnych wód, wychodnie pokładu węgla brunatnego, mnóstwo różnorodnych zbiorników wodnych, a także będziesz mieć możliwość podziwiania panoramy kopalni, Łęknicy i niemieckiego Bad Muskau z wieży widokowej "Afryka".

Dowodem niezwykłości i nieprzeciętności "Dawnej Kopalni Babiny" jest zaliczenie jej do "7 Nowych Cudów Polski" przez National Geographic Traveler. Teren powstały w wyniku działalności człowieka, dziś zachwyca wielością barw. Możesz spotkać wody zabarwione na brunatno, czerwono, zielono, szmaragdowo, czy turkusowo. Po stronie polskiej Geoparku Łuk Mużakowa znajduje się około 110 takich jezior - coś fenomenalnego, absolutny "must have" każdego miłośnika przyrody.

Trasę możesz pokonać pieszo, rowerem, bądź nawet zimą na biegówkach.

Może ci się to przydać: noclegi Łęknica
Mapa
mapa turystyczna (GPS 51.53589, 14.7583)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Ścieżka geoturystyczna Dawna Kopalnia Babina

1.9 km
Park Mużakowski UNESCO
Inne atrakcje

Malowniczy park z listy UNESCO

Park Mużakowski UNESCO to największy park angielski w Polsce zlokalizowany na granicy Polsko – Niemieckiej w Łęknicy po stronie polskiej i...

Łęknica
26.6 km
Zielony Las w Żarach
Turystyka

Żielone Żary

Zielony Las w Żarach to przepiękny teren otaczający miasto, a dodatkowo niezwykły i obfitujący w wiele form krajobrazowych zamkniętych w jednym obiekcie.

...
Żary
26.9 km
Wieża widokowa Promnitza
Wieże i punkty widokowe

Wieża Promnitza znajduje się na Gołębim Wzgórzu, w samym sercu Zielonego Lasu. Ma 16 metrów wysokości i stanowi wspaniały punkt widokowy na południową część Wzniesień Żar...

Żary
29.0 km
Ratusz i Rynek w Żarach
Inne atrakcje

Mały rynek z wielkimi zabytkami

Odwiedzając Żary, nie można zapomnieć o rynku i  zobaczeniu jednego z najstarszych ratuszy w Polsce.

Ratusz wybudowano tutaj w XIV w. Na...

Żary