Kontakt
  • ul. Grodzka 1, Sieradz
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Zrelaksuj się w sieradzkim skansenie

Sieradzki Park Etnograficzny jest zlokalizowany niedaleko Wzgórza Zamkowego we wschodniej części miasta. Obiekt jest jednocześnie jednym z oddziałów Muzeum Okręgowego w Sieradzu.

Na terenie skansenu odwiedzający mają możliwość przyjrzeć się dokładniej architekturze wiejskiej z okolicznych terenów z XIX i XX w. Wśród nich znajdują się m.in.chałupa tkacza, dom rzeźbiarza, zagroda typu otwartego z płotem i podwórzem oraz spichlerz.

W Sieradzkim Parku Etnograficznym zrekonstruowano piec chlebowy z Kopyści pod Łaskiem z 1955 r., a także zgromadzono wiele eksponatów przybliżających pracę ówczesnych rolników i rzemieślników, np. młocarnie, przetaki, wialnie, i wiele innych narzędzi rolniczych.

Co ciekawe, aby pozostawić ślad po współczesnej cywilizacji, w 2010 r. zakopano „Skrzynię czasu”, w której zostały złożone pamiątki przekazane przez mieszkańców ziemi sieradzkiej.

Może ci się to przydać: noclegi Sieradz
Mapa
mapa turystyczna (GPS 51.5922, 18.7482)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Sieradzki Park Etnograficzny

25.0 km
Zbiornik Jeziorsko
Kąpanie

Zbiornik Jeziorsko znajduje się we wsi Pęczniew, położonej w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, w gminie Pęczniew. Przy zbiorniku utworzono Rezerwat Ornitologi...

Wieś Pęczniew