Kontakt
  • ul. Rybacka 12, Goniądz
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 3 godziny.
Wymagany czas to około 3 godziny.

Skąpana w naturze Biebrza

Planując wyjazd na kajak, warto przyjrzeć się spływom kajakowym rzeką Biebrzą, której długość wynosi ok. 165 km, a spławne odcinki zajmują ok. 130 km. Dlatego decydujący się na przygodę kajakową mają możliwość wyboru tras na 1 dzień, na weekend, na kilka dni czy nawet na tydzień.

Większa część Biebrzy przepływa przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przepiękne widoki z kokpitu kajaka oraz możliwość obserwowania bogatej fauny i flory dodatkowo urozmaicą wycieczkę kajakową.

Przykładowych odcinków do przepłynięcia jest mnóstwo, a spływ można zorganizować samodzielnie lub z pomocą wyspecjalizowanych firm organizujących spływy kajakowe. Przemierzenie szlaku nie sprawia większych problemów, więc to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu również z dziećmi.

Na jeden dzień warto wybrać się np. na 12 km trasę z Wrocenia do Goniądza zajmującą ok. 3 godzin lub 20 km z Wrocenia do Twierdzy Osowiec, na którą trzeba zarezerwować ok. 5 godzin.

Dla chcących spędzić 2 lub 3 dni na kajaku na Biebrzy wartymi uwagi trasami są np. trasa z okolic Twierdzy Osowiec do Białego Grądu o długości 14 km, a następnie 23 km trasa z Białego Grądu do Brzostowa oraz z Brzostowa do Rusi o długości 17 km.

Natomiast planujący wycieczkę na tydzień, mogą wybrać przykładowe odcinki: Lipsk – Kamienna Nowa, Kamienna Nowa – Sztabin, Sztabin – Jagłowo, Jagłowo – Wroceń, Wroceń – Osowiec Twierdza, Osowiec Twierdza – Biały Grąd, Biały Grąd – Brzostowo, Brzostowo – Ruś.

Może ci się to przydać: noclegi powiat moniecki
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.49233, 22.73038)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Spływy kajakowe rzeką Biebrzą

6.0 km
Ścieżki edukacyjne Terenowego Ośrodka Edukacyjnego
Turystyka

Przez Biebrzański Park Narodowy prowadzi wiele ścieżek rowerowych i edukacyjnych. Warto zwrócić uwagę na dwie ścieżki edukacyjne Terenowego Ośrodka Edukacyjnego, czyli: ś...

Goniądz
15.8 km
Ścieżka Czerwone Bagno
Turystyka

Ścieżka Czerwone Bagnoedukacyjny szlak biegnący przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Prowadzi przez najdzikszy i najstarszy obszar na terenie całego parku, jed...

Wieś Kuligi
22.3 km
Jezioro Dręstwo
Kąpanie

Cichy zakątek - wypoczynek nad Jeziorem Dręstwo

Jezioro Dręstwo, zwane również Dreństwo, znajduje się na terenie gminy Bargłów Kościelny, na południowy – zachód od Augus...

Wieś Rybczyzna
23.1 km
Zalew w Karpowiczach
Kąpanie

W zaciszu i niedaleko atrakcji turystycznych - Zalew w Karpowiczach

Poszukując alternatywy dla zatłoczonych jezior na Podlasiu, warto zajrzeć nad Zalew w Karpowiczach, k...

Wieś Karpowicze
24.3 km
Muzeum Mleka
Muzea i historia

Mleczne sekrety

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie to pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w którym z pomocą ciekawych pokazów multimedialnych odwied...

Grajewo