Kontakt
  • ul. Generała Józefa Bema 200C, Nowy Dwór Mazowiecki
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Najdłuższy budynek i najlepiej zachowana twierdza w Europie

Twierdza Modlin jest zlokalizowana w Nowym Dworze Mazowieckim i jest jedną z największych oraz najlepiej zachowanych twierdzy w Polsce i Europie. Co ciekawe, obiekt został wybudowany w malowniczym otoczeniu trzech zbiegających się rzek: Narwi, Wisły i Wkry.

Co prawda już w średniowieczu stawiano w okolicach budowle warowne, to dopiero w okresie potopu szwedzkiego na tym terenie powstał kompleks, który aż czterokrotnie był broniony przed zdobyciem.

Twierdza Modlin to kompleks, na który składają się cytadela położona na prawym brzegu Narwi, dwa przemościa i dwa łańcuchy fortów. Co ciekawe, to właśnie tutaj znajduje się najdłuższy budynek w Europie - cytadela Twierdzy Modlin.

Część z zachowanych budynków udostępniono do zwiedzania, a część zagospodarowano m.in. na restaurację czy hotele. W obiekcie funkcjonują także dwie organizacje turystyczne: Towarzystwo Przyjaciół Twierdzy Modlin i Oddział PTTK, oraz Fundacja Park Militarny Twierdzy Modlin, która jest organizatorem licznych rekonstrukcji na terenie Twierdzy Modlin.

Twierdzę Modlin można zwiedzić indywidualnie lub w grupie. Wystarczy skontaktować się z muzeum i ustalić dogodny termin. W przypadku chęci zwiedzenia pomieszczeń zajmowanych przez prywatnych właścicieli należy się z nimi skontaktować w celu ustalenia możliwości wejścia do konkretnego obiektu.

Może ci się to przydać: noclegi Nowy Dwór Mazowiecki
Mapa
mapa turystyczna (GPS 52.43526, 20.67485)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Twierdza Modlin

7.7 km
Farma Goławice
Ogrody zoologiczne i botaniczne

Farma Goławice to idylliczne miejsce, stworzone z myślą o tych, którzy pragną odpocząć od codziennego zgiełku i rutyny. To prawdziwa oaza spokoju, gdzie można złapać odde...

Wieś Goławice Drugie
24.7 km
Jezioro Zegrzyńskie
Kąpanie

Jezioro Zegrzyńskie jest zbiornikiem retencyjnym, znajdującym się na Narwi, który został utworzony w 1963 roku w Kotlinie Warszawskiej.

Zbiornik miał umożliwić żeglugę, ...

Wieś Nieporęt
28.9 km
Cmentarz Powązkowski
Zabytki sakralne

Najstarsza warszawska nekropolia

Choć cmentarze są ostatnimi miejscami, które zwiedzamy, to na Cmentarz Powązkowski, zwany Starymi Powązkami, warto zajrzeć. Jego powierz...

Warszawa - Śródmieście
30.0 km
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzea i historia

Żydzi w Polsce na przestrzeni wieków

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście w Warszawie, na historycznym Muranowie. W obiekcie z...

Warszawa - Śródmieście