Złoto Tychów
Zabytkowe industrialne wnętrza, w których tradycja warzelnicza jest kontynuowana od 1629 r. – wtedy Tyskie Browary Książęce, zwane Tyskim browarium, rozpoczęły swoją działalność.
Co prawda browar przechodził z rąk do rąk i miał lepsze i gorsze okresy, ale dzięki zaangażowaniu księcia pszczyńskiego Jana Henryka XI Hochberga browar zyskał sławę na skalę europejską.
Nie bez powodu piwo, które warzono tutaj tradycyjnymi metodami, było nazywane złotem Tychów. To także jeden z najstarszych browarów w Polsce.
Dziś browary to potężne przedsiębiorstwo produkujące piwo, które udostępnia swoje wnętrza turystom. Dzięki temu miłośnicy piwa mają możliwość poznać historię Tyskiego browarium, zobaczyć, jak wygląda proces warzenia piwa, a także wziąć udział w degustacji. W muzeum znajdziemy również kolekcję butelek, kufli, beczek i kapsli. Po zwiedzeniu obiektu goście mogą spróbować niepasteryzowanego piwa Tyskie Gronie 14-dniowe.
Browar można zwiedzić nie tylko za dnia, ale i nocą. Co ciekawe, obiekt można zwiedzić z pomocą przewodnika posługującego się gwarą śląską.
Wchodząc do browaru, warto przyjrzeć się jego walorom architektonicznym, zwłaszcza że jego wnętrza pozostają niezmienne od 1905 r.
Może ci się to przydać: noclegi TychyTyska historia i teraźniejszość
Nowoczesność połączona z historią miasta na rynku w Tychach z pewnością przyciągnie zwiedzających, którzy nie mieli jeszcze okazji zobacz...