Kontakt
  • Brama Brzostowska 1, Głogów
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz miasto Głogów w województwie dolnośląskim, miejsce urodzenia niemieckiego encyklopedysty Johanna Samuela Erscha, nie możesz zapomnieć o zatrzymaniu się na tutejszym zamku, zwanym Zamkiem książąt głogowskich.

Piękny budynek ujrzał światło dzienne w XIII wieku. Do XVI wieku pełnił funkcję zamku, od XVII wieku stopniowo nabrał charakteru pałacowego. W przeszłości Napoleon był tu nawet dwukrotnie. Dzisiejszy wygląd to także efekt kilku prac renowacyjnych ostatnich dziesięcioleci.

Do dziś zachowała się głównie gotycka wieża z XIII wieku, narożne skarpy bocznej fosy oraz fragmenty murów ukryte pod współczesnym tynkiem, w tym obecne przejście przez bramę. Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

W muzeum znajdują się zbiory głównie z wykopalisk archeologicznych, w tym skarb zawierający ponad 20 000 monet średniowiecznych, skarbnicę ozdób i monet z X wieku oraz starożytne wyroby z brązu. Dokumentuje się tu również historię Głogowa, można zobaczyć rekonstrukcję mennicy z XII wieku, ale także kolekcję starych radioodbiorników i gramofonów.

Może ci się to przydać: noclegi Głogów
Mapa
mapa turystyczna (GPS 51.66734, 16.09031)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Zamek - Muzeum Archeologiczno-Historyczne

29.3 km
Park Krasnala
Inne atrakcje

Park Krasnala w Nowej Soli w woj. lubuskim jest największym placem zabaw dla dzieci w tym regionie. Mieści się przy al. Wolności i jest czynny w sezonie od kwietnia do pa...

Nowa Sól
29.4 km
Park nad Odrą w Nowej Soli
Inne atrakcje

Bogactwo zieleni w Nowej Soli

Park nad Odrą w Nowej Soli to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców oraz turystów. Warto tu zajrzeć ze względu na atrakcyjną, a zara...

Nowa Sól