Kontakt
  • plac Tysiąclecia 1, Wieś Czersk
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Będąc w pobliżu pobliskich Gór Kalwarii nad Czerskiem, gdzie stoją dostojne ceglane pozostałości zamku, staniesz w miejscu, gdzie ludzie żyli 1500 lat temu. Choć zamek jest ruiną, w przeszłości miał swoje znaczenie i nosi wspaniałą nazwę: Zamek książąt mazowieckich w Czersku.

Jego fundamenty zostały położone na przełomie XIV i XV wieku i od tego czasu przeżywa własne przeznaczenie. Było siedzibą samodzielnego województwa, następnie wpadło w ręce Królestwa Polskiego, musiało przetrwać najazdy szwedzkie, aż wreszcie znalazło się pod władzą Prusaków, którzy od końca XVIII wieku stopniowo przekształcali zamek w ruinę.

Dziś zamek w Czerni to imponująca ruina, którą można w pełni podziwiać, bo nie przyciąga tłumów turystów. Z potężnej niegdyś twierdzy zachowały się wszystkie trzy wieże, wysokie na 6 metrów mury północnej i wschodniej ściany oraz XVIII-wieczny ceglany most z arkadami. Na wieżę więzienną i bramę znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama na szeroką dolinę Wisły. Jeśli przyjedziesz w dogodnym czasie, będziesz cieszyć się również walkami rycerskimi.

Może ci się to przydać: noclegi Wieś Czersk (powiat piaseczyński)
Mapa
mapa turystyczna (GPS 51.95808, 21.23395)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Zamek w Czersku

20.2 km
Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego
Inne atrakcje

Oaza spokoju w zatłoczonej stolicy

Rezerwat Przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego jest zlokalizowany w południowje części Warszawy, w dzielnicy Ursynów i jest j...

Warszawa - Ursynów
25.1 km
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Zamki, pałace, dworki

Wilanowskie zachwyty

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to jedno z najciekawszych miejsc, jakie warto i należy odwiedzić, będąc w Warszawie.

Barokowa rezydencja k...

Warszawa - Wilanów
29.3 km
Królikarnia - Muzeum Rzeźby
Muzea i historia

Czy są tu króliki?

Nazwa Królikarnia pochodzi od funkcji budynku, który służył jako zwierzyniec, a dokładnie jako miejsce hodowli królików. Obiekt został wybudowany w la...

Warszawa - Śródmieście