Kontakt
  • Oporów 34, Wieś Oporów
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Muzeum Zamek w Oporowie, bo tak brzmi pełna nazwa tego obiektu, jest przepięknym gotyckim świadectwem architektonicznym naszego państwa!

Budowla została wzniesiona na wsypie otoczonej fosą w latach 1434-1449 we wsi Oporów pod Kutnem z inicjatywy biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego, następnie w XVII wieku dziedzictwo przejęła rodzina Tarnowskich herbu Rola, a w XVIII zamek przeszedł na własność rodziny Sołłohubów.

Na zamek składają się wieża mieszkalna, budynki mieszkalne, otaczające dziedziniec, a także mury obronne oraz półokrągła baszta z kaplicą na piętrze.

W murach budowli od 1949 roku mieści się muzeum z ekspozycją wnętrz dworskich – tworzą ją dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego, prezentujące kulturę szlachecką. Trasa zwiedzania obejmuje Sień wejściową, Skarbczyk, Salę na parterze wieży. Natomiast na piętrze możemy zobaczyć Salonik, Jadalnie oraz Salę Rycerską. Oprócz zamku pod zarządem muzeum są dwie atrakcje, tj. domek szwajcarski i tzw. domek gotycki.

Może ci się to przydać: noclegi powiat kutnowski
Mapa
mapa turystyczna (GPS 52.26237, 19.5618)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Zamek w Oporowie

25.2 km
Skansen w Maurzycach
Muzea i historia

Skansen ziemi łowickiej

Łowicki Park Etnograficzny, nazywany także Skansenem w Maurzycach to miejsce, w którym znajdziemy zabytki dawnej architektury drewnianej z terenu...

Wieś Maurzyce