Będziński pałac tętniący życiem kulturalnym
Pałac Mieroszewskich został wybudowany na początku XVIII w. na wzór stylowych pałaców francuskich, na zlecenie Kazimierza Mieroszewskiego – stąd też nazwa Pałac Mieroszewskich. Na przestrzeni lat pałac był własnością m.in. Towarzystwa Kopalń i Hut Sosnowieckich, Sosnowitzer Bergwerks und Hutten A.G., a po II wojnie Spółdzielni Rolniczej.
Dziś w Pałacu Mieroszewskich – Muzeum Zagłębia obejrzymy 3 wystawy stałe. Jedna jest poświęcona stylowym wnętrzom z XVIII i XIX w., kolejna prezentuje wyposażenie zagłębiowskiej izby, a na trzeciej dowiemy się, jak wyglądały osada łużycka i średniowieczny gród z terenów obecnego Będzina.
Na zwiedzających czekają również wystawy czasowe, zazwyczaj związane z regionem i artystami pochodzącymi z Będzina i okolic.
Pałac otacza przepiękny park, który powstał w XVIII w. Spacerując po ternach zielonych wokół Pałacu Mieroszewskich, zobaczymy m.in. ponad 100. letnie drzewa.
Na dzieci, młodzież i dorosłych czekają ciekawe lekcje muzealne i warsztaty poświęcone historii Będzina i Zagłębia Dąbrowskiego.
Może ci się to przydać: noclegi Będzin