Opis atrakcji

Jezioro Łubówko jest rezerwatem przyrody, mieszczącym się w województwie lubuskim, a jego obszar objęty jest czynną ochroną. Jego powierzchnia wynosi 77,5 ha – 62,12 ha stanowi obszar leśny, a pozostałą część zajmuje przepiękne Jezioro Łubówko.

Dokładnie położony jest w południowej części kompleksu leśnego Puszczy Drawskiej. Jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych miejsc w regionie.

Został utworzony w celu zachowania unikalnego, urozmaiconego krajobrazu morenowego oraz buczyny pomorskiej o naturalnym charakterze. Na terenie rezerwatu możemy spotkać wiele gatunków drzew, jednak dominującym gatunkiem jest buk, który porasta 47,5% całego lasu.

W centralnej części znajduje się wspomniane już wcześniej jezioro, które położone jest w głębokiej kotlinie. Charakteryzuje się stromym spadkiem dna. Jego głębokość przekracza 10 metrów, a jego głębokość maksymalna wynosi 18,2 metra. Od zachodniej strony jeziora znajduje się miejsce postoju z tablicami informacyjno-dydaktycznymi oraz urządzeniami edukacyjnymi.

Może ci się to przydać: noclegi powiat strzelecko-drezdenecki
Mapa
mapa turystyczna (GPS 52.88413, 15.83628)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Rezerwat przyrody Jezioro Łubówko

5.0 km
Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej
Muzea i historia

Muzeum miasta i puszczy

Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej jest zlokalizowane w Drezdenku, w województwie lubuskim. W obiekcie zgromadzono eksponaty związane z histori...

Drezdenko