Kontakt
  • Pałacowa 5, Ciechanowiec
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Poznaj historię wsi w Ciechanowcu

Muzeum Rolnictwa - Skansen w Ciechanowcu to miejsce, w którym zatrzymał się czas, a odwiedzający cofną się w czasie nawet do XVIII i zobaczą, jak wyglądało życie dawnych gospodarzy.

W obiekcie zgromadzono ponad 33 000 eksponatów, na które składają się obiekty architektury drewnianej z XVIII, XIX i początku XX wieku, a także przedmioty codziennego użytku w domu i służące do prac gospodarskich.

Muzeum Rolnictwa – Skansen w Ciechanowcu został podzielony na działy: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego - Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Historii Uprawy Roślin, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii. Eksponaty zostały pogrupowane na 44 ekspozycje stałe.

Na najmłodszych i trochę starszych czekają ciekawe i różnorodne warsztaty, pokazy i lekcje muzealne. Warto przyjechać do muzeum na imprezy związane z obchodami świąt i obrzędami ludowymi, a także z rzemiosłem, np. „Niedziela Palmowa”, „Jarmark św. Wojciecha”, „Podlaskie Święto Chleba” czy „Wykopki pod wiatrakiem” i wiele innych.

Może ci się to przydać: noclegi Ciechanowiec
Mapa
mapa turystyczna (GPS 52.68344, 22.48705)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Muzeum Rolnictwa - Skansen w Ciechanowcu

19.1 km
Podlaski Ogród Ziołowy
Ogrody zoologiczne i botaniczne

Podlaski Ogród Ziołowy to część większego kompleksu — Ziołowego Zakątka, czyli wyjątkowego obszaru znajdującego się w samym sercu lasu, z dala od przeludnionych miast.

...
Wieś Koryciny
29.8 km
Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Treblince
Muzea i historia

Muzeum w Treblince

Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Treblince, nazywany inaczej S-Sonderkommando Treblinka lub Treblinka II, funkcjonował od lipca 1942 do listopada ...

Wieś Treblinka