Kontakt
  • GPS: 53.2166, 15.76286
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 4 godziny.
Wymagany czas to około 4 godziny.

Rzeka Drawa słynie w Polsce z niezwykłych walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Przepływa przez Pojezierze Drawskie, Równinę Drawską i część Pojezierza Wałeckiego i Kotliny Gorzkowskiej w północno-zachodniej Polsce. Źródło rzeki znajduje się w okolicach wsi Zdroje w Drawskim Parku Krajobrazowym. Mimo tego, że Drawa przepływa przez pojezierza północnej części kraju, ma charakter rzeki górskiej, co widać po licznych bystrzach i niekiedy wartkim prądzie wody.

Spływy kajakowe Drawą odbywają się na całej długości rzeki. Szlaki kajakowe wytyczone na rzece liczą w sumie ponad 170 km. Propozycji wycieczek kajakowych jest wiele. Ze względu na wyjątkową malowniczość tras największą popularnością cieszą się odcinki w granicach Drawieńskiego Parku Narodowego. Szlak kajakowy na rzece Drawie został nazwany szlakiem kajakowym im. ks. kard. Karola Wojtyły.

Część spływów kajakowych ma swój punkt startowy w okolicach miasta Drawno, w którym mieści się siedziba i Punkt Informacji Turystycznej DPN. Drawno położone jest w woj. zachodniopomorskim, na trasie drogi wojewódzkiej nr 175.

Może ci się to przydać: noclegi Drawno
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.2166, 15.76286)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Spływ kajakowy Drawą