Kontakt
  • ul. Niedziałkowskiego 17, Świdwin
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Niedaleko Świdwina, w dorzeczu Regi, można podziwiać zachowaną gotycką budowlę z elementami klasycystycznymi. To miejsce wygląda jak promieniująca poezja i być może dlatego organizowany jest tu również konkurs poetycki.

Historia Zamku Świdwin sięga XIII wieku. Przez prawie trzy stulecia rządził nim zakon janitów, stąd jego nazwa. Z biegiem czasu służył również jako szpital. W XIX wieku zamek należał do Prus i został przekształcony w budynek biurowy. W 1945 r. uderzył go wielki pożar, po którym nastąpiła rekonstrukcja, dzięki czemu zamek dziś wygląda dokładnie tak samo, jak za czasów joannitów.

O zamku krąży jeszcze wiele legend, zwłaszcza o skarbie rycerskim, którego do dziś nikt nie odnalazł. Część północna - najstarsze skrzydło zamku - jest udostępniona do zwiedzania - zwiedzanie trwa około 45 minut. Wybierając się w to miejsce, oprócz samego budynku, można skorzystać z usług biblioteki, restauracji, a nawet kina zamkowego.

Może ci się to przydać: noclegi Świdwin
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.77255, 15.7687)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Zamek Joannitów w Świdwinie

23.0 km
Jezioro Studnica
Kąpanie
Jezioro Studnica położone jest na Równinie Gryfickiej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim, w gminie Rymań. Znajduje się ono w niezwykłym kompleksie...
Wieś Rzesznikowo