Kontakt
  • ul. Główna 38, Wieś Drozdowo
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Poznaj przyrodę dolin Narwi i Biebrzy

Muzeum Przyrody w Drozdowie znajduje się w zabytkowym ziemiańskim Dworze Lutosławskich, który jest otoczony malowniczym 3 ha parkiem. Co ciekawe, obiekt znajduje się na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Zbiory muzeum przedstawiają bogactwo fauny i flory w dolinach Narwi i Biebrzy, historię dworu w Drozdowie, a także interesującą wystawę akwarystyczną.

W salonie dworskim znajdującym się w Muzeum Przyrody w Drozdowie odwiedzający poznają historię i tradycje Ziemi Łomżyńskiej oraz ziemiaństwa zamieszkującego ten region – ze szczególnym uwzględnieniem działalności rodziny Lutosławskich.

Najważniejszą część ekspozycji stanowią wystawy poświęcone szacie roślinnej, ptakom oraz ssakom, które zamieszkują Kotlinę Biebrzańską. Warto również zajrzeć na wystawę „Łoś Król Bagien Biebrzańskich”, a także poznać ziołowe tajemnice roślin leczniczych Doliny Narwi.

Zbiory Muzeum Przyrody urozmaica prezentacja życia podwodnego świata na pięciu kontynentach.

Dla wycieczek szkolnych przygotowano ciekawe lekcje muzealne związane z przyrodą i historią regionu, warsztaty przyrodnicze, zabawy edukacyjne oraz lekcje terenowe. Grupy zorganizowane mogą skorzystać z oferty organizacji spotkań przy ognisku, imprez integracyjnych oraz konferencji.

Może ci się to przydać: noclegi powiat łomżyński
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.15234, 22.17066)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Muzeum Przyrody w Drozdowie

21.5 km
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie
Muzea i historia
Kurpiowskie pamiątki Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie jest  jednym z dwóch najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Obiekt funkcjonuje od 1927 r., a jego założycielem b...
Nowogród