Kontakt
  • Szkolna 1, Szczecinek
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 1 godzina.
Wymagany czas to około 1 godzina.

Poznaj historię Szczecinka

Muzeum Regionalne w Szczecinku to miejsce, w którym zwiedzający mają możliwość poznania historii miasta i regionu na podstawie zgromadzonych zbiorów archeologicznych, regionalnych, militarnych, złotniczych, myśliwskich, malarstwa, dawnych druków oraz numizmatów.

W Sali Regionalnej poznamy dzieje miasta, począwszy od średniowiecza po współczesność. Wśród eksponatów znajdziemy kolekcję dzieł sztuki, rzeźb, a także wyrobów rzemieślniczych świadczących o różnych przejawach działalności ludności.

Wystawa w Sali Szlacheckiej jest poświęcona życiu i działalności szlachty pomorskiej. Na wystawie zobaczymy zabytkowe meble, elementy wyposażenia szlacheckich salonów, portrety, a także liczne dawne mapy Pomorza.

W Sali Garnizonowej prześledzimy historię stacjonowania wojsk na terenie Szczecinka od końca XVII w. Warto także zajrzeć do Sali Myśliwskiej, w której zgromadzono broń i oporządzenie myśliwskie, a także Sali Sreber, gdzie znajdziemy zastawy stołowe, sztućce, biżuterię czy przedmioty toaletowe wykonane z tego kruszcu.

Na terenie Muzeum Regionalnego w Szczecinku są organizowane lekcje muzealne, wykłady oraz ciekawe konkursy związane tematycznie ze Szczecinkiem i Pomorzem.

Może ci się to przydać: noclegi Szczecinek
Mapa
mapa turystyczna (GPS 53.71112, 16.69246)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Muzeum Regionalne w Szczecinku

0.4 km
Park Miejski wzdłuż jez. Trzesiecko
Inne atrakcje

Park i jezioro w Szczecinku

Park Miejski wzdłuż jez. Trzesiecko jest zlokalizowany w granicach administracyjnych Szczecinka, w województwie zachodniopomorskim.

Park jes...

Szczecinek
1.6 km
Aqua Park w Szczecinku
Kąpanie

Aqua Park w Szczecinku wiele daje mieszkańcom, jak i turystom - ma rozwiązanie dla spragnionych aktywności wodnych i sportowych, dla szukających ciszy i spokoju oraz dla ...

Szczecinek
15.9 km
Park Owadów „Owadogigant”
Inne atrakcje

Park Owadogigant to idealne miejsce na spędzenie niedzielnego popołudnia. Kompleks został stworzony głównie z myślą o młodym pokoleniu. Na dzieci czeka tutaj kilkanaście ...

Wieś Lubnica