Kontakt
  • ul. Norbertańska 2, Płock
Opis atrakcji
Wymagany czas to około 2 godziny.
Wymagany czas to około 2 godziny.

Zoo w Płocku jest ogrodem zoologicznym, który położony jest na unikalnym i malowniczym obszarze, bowiem ulokowane zostało na wysokiej skarpie ponad Wisłą. Celem istnienia tego obiektu jest przekazanie idei ochrony dzikich gatunków.

Możemy spotkać tutaj 580 gatunków zwierząt w tym wiele rzadkich okazów, które nieczęsto spotykamy w innych ogrodach zoologicznych. Możemy spotkać tutaj, np. lwy, lamparty perskie, słonie indyjskie, hipopotamy karłowate, panterę śnieżą, pandę małą, a także wiele gatunków ptaków, gadów i płazów. Istnieje tutaj także wybieg surykatek. Możemy pooglądać tutaj również małpy, tamaryny, marmozety i przeurocze Pigmejki.

Wiele z tych zwierząt jest otrzymywana w ramach programu hodowli gatunków zagrożonych z ramienia Europejskiego Związku Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Od 2002 roku ten ogród jest członkiem Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Może ci się to przydać: noclegi Płock
Mapa
mapa turystyczna (GPS 52.53683, 19.70071)
Google mapy (nawigacja)
Brak komentarzy. Możesz dodać komentarz lub załadować zdjęcia tej atrakcji.
Noclegi
Booking.com

Najbliższe atrakcje turystyczne po okolicy Zoo w Płocku

16.0 km
Zespół pałacowo - parkowy
Zamki, pałace, dworki

Cały zespół pałacowo-parkowy został zbudowany przez właścicieli - rodzinę Ike-Dunikowskich - w XIX wieku. W ich rękach pozostawał do 1939 r. Rozkwitła tu wówczas hodowla ...

Wieś Nowy Duninów